درخواست اصلاح

ویکیدا:ایجاد مقاله در ویکیدا

از دانشنامه ویکیدا
(تغییرمسیر از ایجاد مقاله در ویکیدا)

پس از ثبت نام در ویکیدا و ورود به ویکیدا امکان مشارکت شما در ویکیدا فراهم است. شما می‌توانید با دریافت لیست مقالات مورد نیاز گروه از مدیر خود به ایجاد مقالات مورد نیاز ویکیدا بپردازید.

انواع ایجاد مقاله در ویکیدا

شما در ویکیدا به دو طریق می‎توانید مقالات جدید را ایجاد کنید. یکی ایجاد مقالات از روی پیوندهای خالی موجود در متن و دیگری ایجاد مقاله از طریق دسترسی ایجاد مقاله که مخصوص مدیران است و ایجاد مقاله از طریق لینک و بدون هماهنگی با مدیر تخلف محصوب شده و ممکن است انجام ان در تغییر سطح دسترسی شما موثر باشد.

تصویر انواع پیوند موجو در متن
تصویر انواع پیوند موجو در متن

ایجاد مقاله از طریق پیوند خالی در متن:

برای ایجاد این نوع از مقالات کافی است بر روی پیوندهای قرمز رنگ موجود در مقالات کلیک کرده و پس از گشوده شدن صفحه جدید بر روی گزینه "ایجاد مقاله جدید" کلیک کنید. سپس به طور خودکار به صفحه مورد نظر وارد خواهید شد.

نحوه گشودن ویرایشگر متن ویکیدا:

پس از کلیک بر روی پیوند قرمز صفحه ای مطابق تصویر به شما نمایش داده می‌شود که در بخش بالایی گزینه‌های متفاوتی اعم از "ایجاد" و "ایجاد مبدا"، "ستاره" و "بیشتر" وجود دارد.

برای ایجاد مقاله می‌بایست بر روی گزینه ایجاد کلیک کنید. تا پس از ایجاد اتوماتیک صفحه مورد نظر، ویرایشگر دیداری ویکیدا برای شما گشوده شود.

با ورود به صفحه ویرایش مقالات می‌توانید از امکانات ویرایشگر دیداری ویکیدا موجود در آن در جهت نوشتن مقالات کامل و دقیق بهره برداری کنید.