درخواست اصلاح

فولکس واگن پاسات

از دانشنامه ویکیدا

فولکس واگن پاسات (Volkswagen Passat) خودرویی است که از سال ۱۹۷۳ تا کنون تولید شده‌است. طراحی آن موتور جلو بوده است.

فولکس واگن پاسات
فولکس واگن پاسات
اطلاعات خودرو
نام های دیگر خودرو: Volkswagen Dasher Volkswagen Quantum Volkswagen Santana Volkswagen Corsar Volkswagen Magotan Volkswagen Carat
شرکت: فولکس واگن
کشور تولید کننده: المان
کلاس خودرو: خودروی اندازه متوسط / خودروی اندازه متوسط
کلاس خودرو: خودروی اندازه متوسط / خودروی اندازه متوسط

طراحی داخلی

فولکس واگن پاسات نیز یک سدان سایز متوسط نیمه لوکس است که برخلاف انتظارات اولیه، به امکانات ایمنی و رفاهی خوبی مجهز شده است که این خودرو را در سطح محصولات مرسدس بنز ارتقا می‌دهد. برای مثال، پاسات به کیسه‌های هوای جانبی برای سرنشینان عقب مجهز است که مشاهده این آپشن در این کلاس چندان مرسوم نیست. سیستم تهویه پاسات نیز سه‌منطقه‌ای است و به سرنشینان اجازه می‌دهد تا دمای هوای قسمت‌های مختلف خودرو را مطابق میل خود تنظیم کنند.

نمایش‌گرهای دیجیتالی پشت‌آمپر، سیستم صوتی به‌همراه نمایشگر و هشت بلندگو، دوربین 360 درجه و سیستم هشدار برخورد از عقب نیز دیگر تجهیزات این خودرو هستند و سبب می‌شوند تا امکانات رفاهی و ایمنی رضایت‌بخش را یکی از مزایای فولکس واگن پاسات قلمداد کنیم. البته باید خاطرنشان کرد که فولکس واگن پاسات فاقد سنسور نقاط کور است که این مسئله، یک نقطه ضعف برای پاسات در مقایسه با رقبا محسوب می‌شود.

طراحی ظاهری

در نمای جلو از چراغ‌های چند ضلعی در امتداد یک جلوپنجره کشیده با نوارهای کرومی استفاده شده که به خوبی با یکدیگر در یک امتداد قرار گرفته و چهره نسبتا اخم‌آلود برای این خودرو آلمانی پدید آورده‌اند. طراحی سپر، هواکش و قاب‌های مه شکن آن نیز جلوه‌ای هماهنگ با چراغ‌ها و جلوپنجره را رقم زده‌اند و استفاده از خطوط حجمی روی درب کاپوت به همراه برخی از حجم پردازی‌های جزئی و خط شانه‌ای روی پروفیل جانبی، نمای ظاهری این سدان آلمانی را خوش‌فرم‌تر و تا حدودی عضلانی جلوه‌گر ساخته است.

طراحی ناحیه کناری خودرو به ویژه فریم پنجره‌ها و سایر المان‌های آن چندان خلاقانه نبوده اما در عین حال زیبا و دل‌نشین به نظر می‌رسد. در نمای عقب نیز از چراغ‌های کشیده به فرم چند ضلعی و هماهنگ با انواع جلو استفاده شده که در کنار سایر المان‌ها نظیر درب صندوق و سپر عقب نمای مناسبی به بخش پشت فولکس واگن پاسات اعطا کرده‌اند. البته حالت چراغ‌ها آن خشونت خاص انواع جلو را در ذهن پدید نمی‌آورد.

مشخصات فنی

این خودرو به صورت 4 سیلندری و 16سوپاپی طراحی شده و توان خروجی آن حداکثر 180 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه می باشد. حجم 70 لیتر برای ظرفیت باک این خودرو تعیین شده است و کلاس بدنه آن سدان می باشد. گلف پاسات در حالت حداکثری می تواند با سرعت 232 کیلومتر بر ساعت حرکت کند و استاندارد آلایندگی آن معادل یورو 6 می باشد. در خصوص سیستم ایمنی و حفاظت نیز لازم است بدانید تعداد 9 عدد کیسه هوا در داخل خودرو تعبیه شده که شامل راننده، سرنشین جلو، جانبی مختص جلو و عقب، پرده و قسمت زانوی راننده می گردد. سیستم ترمز گلف پاسات نیز مجهز به سیستم کمکی پارک همراه با سنسور کنترل فاصله، دوربین 360 درجه و سیستم کنترل پایداری می باشد. از دیگر موارد ایمنی خودروی مذکور، می توان به سیستم ایموبلایزر و روشن کردن ماشین بدون کلید اشاره نمود.