درخواست اصلاح

آنتوان گریزمان

از دانشنامه ویکیدا

آنتوان گریزمان بازیکن فرانسوی تیم فوتبال اتلتیکو مادرید است که در تاریخ 21 مارس 1991 در شهر ماکون فرانسه متولد شده است. گریزمان متاهل است و دو فرزند دارد و فرزند اول او دختری به نام میا است که در ۸ آوریل ۲۰۱۶ به دنیا آمده است و فرزند دومش پسری به نام آمارو است که در ۸ آوریل ۲۰۱۹ متولد شده است.

آنتوان گریزمان
آنتوان گریزمان
اطلاعات شخصی
نام(های): آنتوان گریزمان
تاریخ تولد: 21 مارس 1991
محل تولد: ماکون فرانسه
ملیت: فرانسه
همسر(ها): اریکا چوپرنا
فرزندان: یک دختر به نام میا _ یک پسر به نام آمارو

شروع فعالیت

آنتوان گریزمان فوتبال خود را از تیم شهر ماکون آغاز کرد و در 6 سالگی به این تیم رفت. اما 2 سال بعد وقتی در تست جوانان این باشگاه حضور یافت، به دلیل قد کوتاه و وزن کمی که داشت رد شد و پس از آن مدتی از فوتبال دور ماند. اما در سال 2005 وقتی 14 ساله بود در ترکیب آکادمی تیم فوتبال مون‌پلیه مقابل تیم فوتبال رئال سوسیداد قرار گرفت و بازی درخشانی را انجام داد که مورد توجه باشگاه‌های زیادی قرار گرفت.

بازی در رئال سوسیداد

آنتوان گریزمان پس از درخشش در ترکیب تیم مون‌پلیه، توانست نظر بسیاری از باشگاه‌ها را به خود جلب کند و در نهایت در سال 2005 به تیم جوانان رئال سوسیداد پیوست و توانست بازی‌های بسیارخوبی را انجام دهد و در فصل 2010-2009 در سن 18 سالگی به تیم بزرگسالان این باشگاه راه یافت و توانست در 4 بازی 5 گل به ثمر برساند. آنتوان گریزمان توانست بازی‌های درخشانی را برای تیم فوتبال رئال سوسیداد انجام دهد و در نهایت در سال 2014 در سن 23 سالگی از این تیم جدا شد.

بازی در اتلتیکو مادرید

آنتوان گریزمان پس از جدایی از تیم سوسیداد، با تیم فوتبال اتلتیکو مادرید به توافق رسید و به قراردادی رسمی به این تیم پیوست و به مدت 5 فصل در این تیم حضور داشت و توانست عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. آنتوان گریزمان با تیم اتلتیکو مادرید افتخاراتی مانند: قهرمانی در سوپرکاپ اروپا، قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، قهرمانی در لیگ اروپا و نیز نایب ‌قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. همچنین در فصل 2016-2015 بهترین بازیکن لالیگا انتخاب شد و در سال‌های 2018 و 2016 یکی از نامزدهای اصلی جایزه توپ طلا بود.

بازی در بارسلونا

آنتوان گریزمان پس از درخشش با تیم اتلتیکو مادرید، تصمیم گرفت از این باشگاه جدا شود و به تیم فوتبال بارسلونا برود و در نهایت در سال 2019 با قرارداد 120 میلیون یورویی به این تیم پیوست و به چهارمین بازیکن گرانقیمت تاریخ این باشگاه تبدیل شد. اما دوران بازی در بارسلونا برای او موفقیت آمیز نبود و نتوانست بازی‌های درخشان خود را تکرار کند و در نهایت در سال 2021 از این باشگاه جدا شد

بازگشت به اتلتیکو مادرید

گریزمان پس از دوره ناموفقی که در بارسلونا سپری کرد، تصمیم گرفت دوباره به تیم اتلتیکو بازگردد و در سال 2021 با قراردادی قرضی به مدت 2 فصل به این تیم پیوست و در فصل 2023-2022 قرارداد خود را دائمی کرد و در این تیم ماندگار شد. آنتوان گریزمان پس از بازگشت به تیم اتلتیکو مادرید توانست بازی‌های درخشان خود را تکرار کند و به سومین گلزن تاریخ این باشگاه تبدیل شود.

رده ملی

آنتوان گریزمان در رده‌های مختلف سنی تیم ملی فوتبال فرانسه بازی کرده‌ است. او در جام ملت‌های اروپا جوانان سال ۲۰۱۰ با تیم ملی زیر 19 ساله‌های فرانسه مقام قهرمانی را بدست آورد. همچنین برای اولین بار در سال 2014 به تیم بزرگسالان فرانسه، دعوت شد و تاکنون در ۱۱۷ مسابقه برای فرانسه حضور داشته و بیش از ۴۰ گل به ثمر رسانده است که سومین گلزن ملی فرانسه محسوب می‌شود.