درخواست اصلاح

مانوئل نویر

از دانشنامه ویکیدا

مانوئل پیتر نویر دروازبان آلمانی تیم فوتبال بایرن مونیخ در تاریخ 27 مارس 1986 در شهر گلزن کرشن متولد شده است. نویر تا کنون 5 بار موفق به بردن جایزه بهترین دروازبان جهان شده است و از این لحاظ در کنار جان لویجی بوفون و ایکر کاسیاس رکوردار می‌باشد. نویر در تاریخ 14 دسامبر 2020 به انتخاب بیش از 170 ژورنالیست و کارشناس برتر جهان، به عنوان سومین دروازبان برتر تاریخ فوتبال شناخته شد. مانوئل نویر تنها دروازبان دهه اخیر است که در بین 3 نامزد نهایی جایزه توپ طلا قرار میگیرد.

مانوئل نویر
مانوئل نویر
اطلاعات شخصی
نام(های): مانوئل نویر
تاریخ تولد: 27 مارس 1986
محل تولد: شهر گلزن کرشن آلمان
ملیت: آلمانی

شروع فعالیت

مانوئل نویر در تیم نوجوانان شالکه بازی خود را شروع کرد و در ابتدا به عنوان مهاجم بازی میکرد. اما پس از اینکه در یک بازی به علت مصدومیت دروازبان تیمشان، درون دروازه ایستاد و استعداد خود را کشف کرد و پست خود را به دروازبانی تغییر داد. مانوئل نویر پس از مدتی به تیم جوانان شالکه راه پیدا کرد و 3 سال در این تیم حضور داشت و پس از آن به تیم اصلی راه یافت

بازی در شالکه 04

مانوئل نویر پس از بازی‌های درخشان در تیم‌ جوانان شالکه، در نهایت نهایت در فصل 2006-2005 توانست به تیم اصلی شالکه برود و 5 سال در این تیم بازی کرد و توانست به درخشش خود ادامه دهد. در سال 2011 مانوئل نویر توانست به عنوان برترین بازیکن فصل بوندسلیگا شناخته شود.

بازی در بایرن مونیخ

مانوئل نویر پس از درخشش با پیراهن تیم فوتبال شالکه تصمیم گرفت برای تیم بهتری بازی کند و در نهایت در سال 2011 از شالکه جدا شد و به تیم فوتبال بایرن مونیخ پیوست. نویر در همان ابتدا توانست رکورد تاریخی الیور کان را بشکند و بیش از هزار دقیقه توانست دروازه خود را بسته نگه دارد. مانوئل نویر با پیراهن بایرن مونیخ بازی‌های بسیار درخشانی از خود نشان داد و تمامی عناوین قهرمانی را کسب کرد. همچنین در سال‌های 2020 و 2013 موفق به کسب سه گانه شود. ضمن اینکه در سال 2013 به عنوان برترین دروازبان جهان انتخاب شد. از جمله صحنه‌های ماندگار مانوئل نویر با پیراهن تیم بایرن مونیخ، سیو فوق العاده در برابر ضربه سنگین کریستیانو رونالدو در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2017 از فاصله کمتر از 7 متری بود که این سیو از نظر فدراسیون بین المللی تاریخ و ارقام فوتبال (IFFHS) به عنوان برترین سیو تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شناخته شد.

بازی در تیم ملی

مانوئل نویر اولین بار در تیم ملی زیر 21 سال آلمان به میدان رفت و در سال 2009 در رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال اروپا از ارکان اصلی تیم ملی آلمان بود که توانست مقام قهرمانی را بدست بیاورد. مانوئل نویر در تاریخ 19 مه 2009 برای اولین بار به تیم ملی فوتبال آلمان در رده بزرگسالان دعوت شد و تا بحال در این تیم عضویت دارد و دروازبان اصلی تیم ملی آلمان محسوب می‌شود. مانوئل نویر در جام جهانی فوتبال 2010 توانست با تیم ملی آلمان به مقام سوم برسد و در جام جهانی 2014 توانست به مقام قهرمانی برسد و به عنوان برترین دروازبان رقابت‌ها شناخته شود و در همان سال به عنوان برترین دروازبان جهان انتخاب شد.