درخواست اصلاح

مهدی قائدی

از دانشنامه ویکیدا

مهدی قائدی بازیکن فوتبال تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ 14 آذر 1377 در بوشهر متولد شده است. قائدی در پست وینگر چپ بازی می‌کند و بسیار تکنیکی و سریع میباشد. مهدی قائدی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۸ در ۲۱ سالگی ازدواج خود را جشن گرفت و در اسفند 1402 به دلیل اختلاف با همسرش تصمیم به جدایی گرفتند.

مهدی قائدی
مهدی قائدی
اطلاعات شخصی
نام(های): مهدی قائدی
لقب(ها): باشو کوچک
تاریخ تولد: 14 آذر 1377
محل تولد: بوشهر

آغاز فعالیت

مهدی قائدی فوتبال خود را از پایه‌های تیم ایرانجوان بوشهر آغاز کرد و پس از درخشش در این تیم توانست در فصل 1396-1395 به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کند. مهدی قائدی در فصل اول حضورش در تیم بزرگسالان ایرانجوان توانست عملکرد خوبی داشته باشد و 10 گل به ثمر برساند و به عنوان پدیده لیگ آزادگان شناخته شود.

بازی در استقلال

مهدی قائدی پس از درخشش در تیم فوتبال ایران جوان بوشهر، پیشنهادات زیادی را دریافت کرد و بسیاری کار انتقال او به تیم فوتبال پرسپولیس تهران را تمام شده میدانستند اما پس از مدتی با تیم فوتبال استقلال تهران به توافق رسید و در تاریخ 17 تیر 1396 با قراردادی 5 ساله به تیم استقلال تهران پیوست. قائدی پس از پیوستن به استقلال، اولین بازی خود را در مقابل تیم فوتبال استقلال خوزستان در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران انجام داد و به عنوان یار تعویضی در دقیقه 64 به جای امید نورافکن به میدان رفت و بازی درخشانی را انجام داد و توانست با حرکات تکنیکی خود هواداران استقلال را امیدوار کرد و به او لقب باشو کوچک را دادند. قائدی در زمان وینفرد شفر در اکثر مسابقات به عنوان یار تعویضی به میدان می‌آمد و در یک دوره با این سرمربی آلمانی دچار مشکلاتی شد و از تیم اخراج شد اما پس از وساطت فرهاد مجیدی دوباره به تیم برگشت. پس از اخراج وینفرد شفر، فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم استقلال معرفی شد و قائدی نیز توانست به ترکیب ثابت استقلال برسد و بازی‌های بسیار درخشانی از خود به نمایش گذاشت.

بازی در شباب الاهلی

مهدی قائدی پس از درخشش در تیم استقلال، پیشنهادات زیادی را دریافت کرد و به دلیل مشکلات مالی شدید، باشگاه استقلال تهران تصمیم گرفت قائدی را به فروش برساند و در نهایت در فصل 1401-1400 با قراردادی به ارزش 1 میلیون و 600 هزار دلار به باشگاه اماراتی فروخته شد. مهدی قائدی در تیم فوتبال شباب الاهلی عملکرد خوبی از خود نشان داد اما در نهایت سرمربی این تیم، در پایان فصل او را از تیم کنار گذاشت و نسبت به این بازیکن اعلام بی‌نیازی کرد.

بازگشت به استقلال

مهدی قائدی پس از 1 فصل بازی در تیم شباب الاهلی امارات، بصورت قرضی از این باشگاه جدا شد به تیم استقلال برگشت و در فصل 1402-1401 به عنوان بازیکن قرضی برای این تیم به میدان رفت تا هواداران بازهم به این تیم امیدوار شوند. در این فصل قائدی بازهم توانست درخشان ظاهر شود و در پایان لیگ توانست آمار 12 گل و 4 پاس گل را ثبت کند. اما در پایان فصل بازهم از این تیم جدا شد و به خارج از ایران رفت.

الاتحاد کلبا

مهدی قائدی پس از یک فصل موفق در تیم استقلال، دوباره بصورت قرضی به تیم فوتبال الاتحاد کلبا پیوست و دوباره شاگر فرهاد مجیدی شد و در این تیم هم توانست بازی‌های درخشان خود را ادامه دهد و هم‌اکنون نیز در این تیم بازی میکند.