درخواست اصلاح

کاوه رضایی

از دانشنامه ویکیدا

کاوه رضایی بازیکن تیم فوتبال سپاهان در تاریخ 16 فروردین 1371 متولد شده است. رضایی در پست مهاجم بازی میکند و سابقه بازی در تیم‌های فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان،سپاهان اصفهان، استقلال و تراکتور را دارد. همچنین سابقه بازی در لیگ بلژیک را دارد و برای تیم‌های رویال شارلوا، کلوب بروژ و اودهورلی لوون بازی کرده است. کاوه رضایی متاهل است و در اردیبهشت 1396 با فرنوش شیخی بازیکن تیم ملی والیبال ایران ازدواج کرده است

کاوه رضایی
کاوه رضایی
اطلاعات شخصی
نام(های): کاوه رضایی
تاریخ تولد: 16 فروردین 1371
محل تولد: اسلام آباد غرب در کرمانشاه
همسر(ها): فرنوش شیخی

شروع فعالیت

کاوه رضایی فوتبال خود را از آکادمی تیم فوتبال فولاد خوزستان شروع کرد و در سال 1388 به تیم ملی نوجوانان دعوت شد. رضایی در تیم فولاد عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست به تیم بزرگسالان فولاد خوزستان دعوت شود. کاوه رضایی در تیم فوتبال فولاد خوزستان توانست خیلی زود نظر مجید جلالی را جلب کند و در سن 17 سالگی توانست برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران به میدان برود و به تیم ملی جوانان نیز راه پیدا کرد. اما به علت حضور مهاجمان نامداری مانند: غلامرضا رضایی، آرش افشین و رضا نوروزی در تیم فولاد، فرصت چندانی برای بازی به او نرسید و در اغلب بازی‌ها نیمکت نشین بود و در فصل 1391-1390 یک مصدومیت طولانی نیز تجربه کرد و درپایان نیز از تیم فولاد جدا شد.

بازی در سایپا

کاوه رضایی در سال 1391 و پس از جدایی از تیم فولاد خوزستان با قراردادی 3 ساله به تیم فوتبال سایپا پیوست و برای مدت 3 فصل برای این تیم بازی کرد و پس از آن به دنبال تجربه جدیدی رفت.

بازی در ذوب آهن

کاوه رضایی در فصل 1394-1393 از تیم فوتبال سایپا جدا شد و به تیم فوتبال ذوب آهن رفت و توانست با این تیم عملکرد خوب خود را ادامه دهد و با این تیم توانست قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران را جشن بگیرد.

بازی در استقلال

کاوه رضایی در تاریخ 30 خرداد 1395 پیشنهاد تمدید قرارداد ذوب آهن را نپذیرفت و در حالی که همه منتظر پیوستن او به تیم فوتبال پرسپولیس بودند، با قراردادی 1 ساله به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست. کاوه رضایی در مدت 1 فصل حضورش در استقلال، 39 بازی انجام داد و توانست 13 گل بزند و 13 پاس گل نیز بدهد و عملکرد درخشانی در این تیم داشته باشد.

بازی در رویال شارلوا بلژیک

کاوه رضایی در خرداد 1396 با قراردادی 2 ساله به تیم فوتبال رویال شارلوا در لیگ بلژیک پیوست و توانست عملکرد خوبی داشته باشد و در پایان فصل مدعی جایزه گاو طلایی شد که هر سال به بهترین گلزن لیگ بلژیک داده میشود.

کلوب بروژ

کاوه رضایی پس از درخشش در تیم رویال شارلوا، پیشنهاد خوبی از تیم فوتبال کلوب بروژ قهرمان لیگ بلژیک دریافت کرد و با قراردادی به ارزش 5 میلیون یورو به این تیم پیوست و به گرانترین خرید تاریخ لیگ بلژیک تبدیل شد. رضایی به مدت 2 فصل برای این تیم بازی کرد و عملکرد ضعیفی از خود نشان داد و پس از 2 فصل، بصورت قرضی دوباره به تیم شارلوا بلژیک بازگشت و به مدت 2 فصل نیز برای این تیم بازی کرد و در پایان این تیم را ترک کرد و به فوتبال ایران بازگشت.

بازی در تراکتورسازی تبریز

کاوه رضایی پس از 5 فصل بای در خارج از ایران دوباره به ایران بازگشت و به تیم استقلال پیوست و در تمرینات این تیم حضور داشت. اما به دلیل پر بودن لیست این تیم نتوانست در این تیم بماند و مجبور شد از این تیم جدا شود و در نهایت در تاریخ 8 شهریور 1401 با تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز توافق کرد و با قراردادی 1 ساله به این تیم پیوست. کاوه رضایی در این تیم نیز نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و اکثر بازی‌ها را به دلیل مصدومیت از دست داد و پس از نیم فصل حضور در این تیم، قرارداد خود را فسخ کرد.

بازی در سپاهان

کاوه رضایی پس از فسخ قراردادش با تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، با تیم فوتبال سپاهان اصفهان وارد مذاکره شد و در تاریخ 7 تیر 1402 با قراردادی 3 ساله به این تیم پیوست.