درخواست اصلاح

یاسین سلمانی

از دانشنامه ویکیدا

یاسین سلمانی بازیکن تیم پرسپولیس در تاریخ 8 اسفند 1380 در گرگان متولد شده است. سلمانی 183 سانتی‌متر قد دارد و پیراهن شماره 80 را بر تن میکند. یاسین سلمانی هنوز مجرد است و هنوز تصمیمی برای ازدواج ندارد. وی بازیکنی بسیار باهوش و تکنیکی میباشد و قابلیت بازی با هر دو پا را دارد. از جمله ویژگی‌های بارز بازی یاسین سلمانی میتوان به دقت بالا در ارسال پاس‌های عمقی، تکنیک بالا و حمل توپ عالی اشاره کرد. هدف یاسین سلمانی لژیونر شدن و بازی در تیم لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا میباشد. یاسین سلمانی در پست هافبک هجومی بازی میکند و کاپیتان تیم ملی امید ایران میباشد.

یاسین سلمانی
یاسین سلمانی
اطلاعات شخصی
نام(های): یاسین سلمانی
تاریخ تولد: 8 اسفند 1380
محل تولد: گرگان

آغاز دوران بازی

یاسین سلمانی فوتبال خود را از سال ۸۶ شروع کرد و در سن ۶ سالگی به آکادمی شموشک گلستان پیوست و تا سال ۹۳ در رده‌های پایه این تیم حضور داشت. در سال 1393 استعدادیاب‌های تیم سپاهان یاسین سلمانی را کشف کردند و او را به این تیم آوردند. یاسین سلمانی در آکادمی سپاهان اصفهان بازی‌های خوبی انجام داد و توانست با این تیم ۱ قهرمانی لیگ برتر نوجوانان و ۱ قهرمانی لیگ برتر جوانان را در رده های پایه کسب کند و در نهایت در سال 1396 مزد زحمات خود را گرفت و به تیم اصلی راه یافت.

بازی در سپاهان

یاسین سلمانی پس از پیوستن به تیم اصلی سپاهان، اولین بازی خود را در تاریخ 20 آذر 1398 در 18 سالگی در مقابل تیم شاهین بوشهر انجام داد و تیم سپاهان موفق شد در آن بازی با نتیجه 0-5 به برتری برسد. یاسین سلمانی در تیم سپاهان درخشش خوبی از خود نشان داد و در لیگ بیستم زیر نظر محرم نویدکیا بازی‌های بیشتری برای این تیم انجام داد و با درخشش خود توانست جواب اعتماد این سرمربی را بدهد.

درخشش یاسین سلمانی در تیم سپاهان باعث شد که تیم‌های بسیاری به جذب او علاقه‌مند شوند و در نهایت پس از 4 فصل بازی در سپاهان، در سال 1402 از این تیم جدا شد. درخشش یاسین سلمانی در تیم سپاهان باعث شد که در سال 1396 در سن 16 سالگی به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شود و به همرا تیم ملی نوجوانان موفق شد مقام قهرمانی فستیوال منطقه جنوب و مرکز آسیا را کسب کند. ضمن اینکه در شهریور 1400 با نظر دراگان اسکوچیچ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد.

بازی در پرسپولیس

یاسین سلمانی در تاریخ 29 مرداد 1402 با قرااردادی 2 ساله به تیم پرسپولیس پیوست و فوتبال خود را زیر نظر یحیی گل‌محمدی ادامه داد. یاسین سلمانی پس از جدایی از تیم سپاهان پیشنهادات زیادی را دریافت کرد و در ابتدا قصد لژیونر شدن را داشت ولی همزمان با تیم‌های داخلی مذاکرات خود را آغاز کرد و در مقطعی، شایعات زیادی در باره‌ی انتقال او به تیم استقلال منتشر شد ولی به علت عدم توافق با مسئولان این باشگاه، در نهایت با تیم پرسپولیس به توافق رسید و به این تیم پیوست. سلمانی ۱۶ مهر ۱۴۰۲ در دیدار با تیم گل گهر سیرجان در دقیقه ۷ این بازی با مصدومیت رباط صلیبی مواجه شد و کل فصل را از دست داد.