درخواست اصلاح

جاشوا کیمیش

از دانشنامه ویکیدا

جاشوا کیمیش بازیکن آلمانی تیم فوتبال بایرن مونیخ است که در تاریخ 8 فوریه 1995 متولد شده است و در پست‌های هافبک و دفاع کناری بازی می‌کند. کیمیش با توجه به سبک بازی و ویژگی رهبری که دارد، به عنوان یکی از برترین هافبک‌ها و مدافعان کناری جهان شناخته می‌شود. از جمله ویژگی‌های خاص در بازی کیمیش میتوان به دقت پاس بالا، تکل‌های عالی، مهارت‌های تهاجمی و سانترهای با کیفیت اشاره کرد.

جاشوا کیمیش
جاشوا کیمیش
اطلاعات شخصی
نام(های): جاشوا کیمیش
تاریخ تولد: 8 فوریه 1995 (19 بهمن 1373)
محل تولد: رو‌تویل - آلمان
ملیت: آلمان
همسر(ها): لینا میر
فرزندان: 3 فرزند

شروع فعالیت

جاشوا کیمیش در سال 2007 در مدرسه فوتبال محل زندگیشان ثبت نام کرد و در یک بازی دوستانه مقابل تیم جوانان اشتوتگارت توانست هر 3 گل تیمش را به ثبت برساند و درنهایت جوانان اشتوتگارت را با نتیجه 2-3 شکست دادند. در آن بازی استعدادیاب‌های تیم اشتوتگارت هم حضور داشتند و پس از بازی درباره حضور در اشتوتگارت با او مذاکره کردند که در ابتدا با مخالفت خانواده جاشوا کیمیش همراه بودند اما در نهایت توانستند خانواده او را متقاعد کنند و جاشوا کیمیش در سال 2007 به تیم پایه‌های اشتوتگارت منتقل شد. جاشوا کیمیش در اشتوتگارت تلاش‌های زیادی انجام داد و همیشه خود را بازیکن مهمی میدانست. کیمیش پس از چند سال بازی در تیم جوانان اشتوتگارت، درخواست حضور در تیم اصلی را داشت اما به علت قدرت بدنی پایین او، درخواست او رد شد و این اتفاق تاثیر منفی زیادی برای او داشت و تصمیم گرفت فوتبال خود را جای دیگری دنبال کند.

بازی در لایپزیش

اتفاق خوب برای جاشوا کیمیش این بود که مربی تیم جوانان اشتوتگارت، به تازگی به تیم فوتبال لایپزیش رفته بود و هدایت آن تیم را به عهده گرفته بود و توانست جاشوا کیمیش را به تیم لایپزیش ببرد. کیمش در سال 2013 به لایپزیش منتقل شد و بازی‌های درخشانی انجام داد. کیمیش در لایپزیش هجومی بازی می‌کرد و حفظ توپ بالا و بازی رو به جلو او بسیار به او کمک کرد تا پیشنهادات زیادی برای او بدست بیاید و در نهایت پس از 2 فصل بازی در لایپزیش برای پیشرفت فوتبال خود، تصمیم گرفت به تیم بهتری منتقل شود.

بازی در بایرن مونیخ

جاشوا کیمیش پس از بازی‌های درخشان در لایپزیش با پیشنهاد تیم فوتبال بایرن مونیخ مواجه شد و در سال 2015 با قراردادی به ارزش 8.5 میلیون یورو به بایرن مونیخ منتقل شد. کیمیش در بایرن مونیخ توانست با باستین شواین اشتایگر، که یکی از الگوهای او محسوب میشود، هم‌تیمی شود اما در همان سال شواین اشتایگر از بایرن مونیخ جدا شد و به تیم فوتبال منچستر یونایتد منتقل شد. جاشوا کیمیش به درخواست پپ گواردیولا به بایرن مونیخ منتقل شد و توانست بازی‌های بسیار درخشانی انجام دهد. او در ابتدا در پست دفاع کناری بازی میکرد ولی کم کم در پست هافبک دفاعی نیز به بازی گرفته شد و در هر دو پست یکی از بهترین‌های جهان شناخته میشود. جاشوا کیمیش در سال 2020 فصل بی‌نظیری را با تیم بایرن مونیخ سپری کرد و توانست علاوه بر قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، به یک شش گانه تاریخی برسد و تمام عناوین قهرمانی را جشن بگیرد. جاشوا کیمیش پس از خروج رابرت لواندوفسکی از تیم بایرن مونیخ در سال 2022، پس از مانوئل نویر و توماس مولر، به عنوان کاپیتان سوم تیم شناخته میشود.

دوران ملی

کیمیش از سال 2011 وارد تیم زیر 19 ساله‌های آلمان شد و در سال 2014 توانست با تیم ملی زیر 19 ساله‌های آلمان به قهرمانی اروپا برسد. همچنین در سال 2016 وارد تیم بزرگسالان آلمان شد و اولین بازی خود را برای تیم ملی فوتبال آلمان در همان سال انجام داد و در یورو 2016 نیز با تیم ملی آلمان حضور داشت. در سال 2017 جاشوا کیمیش با تیم ملی آلمان توانست قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شود ولی در جام جهانی 2018 و جام جهانی 2022 با تیم ملی آلمان نتوانست از مرحله گروهی بالاتر برود.

زندگی خانوادگی

جاشوا کیمیش در سال 2022 با لینا میر ازدواج کرد. البته این دو از سال 2013 باهم در ارتباط بودند و در سال 2019 اولین فرزندشان بدنیا آمد و در سال 2022 پس از بدنیا آمدن سومین فرزندشان تصمیم گرفتند باهم ازدواج کنند.