درخواست اصلاح

مسعود اوزیل

از دانشنامه ویکیدا

مسعود اوزیل بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان در تاریخ 15 اکتبر 1988 در گلزن کرشن آلمان متولد شده است. اوزیل در کارهای خیریه همیشه پیش قدم است و یکی از معروف‌ترین کارهای او، دادن پاداش قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ به کودکان غزه بود. همچنین در اقدامی خیرخواهانه، هزینه جراحی ۱۱ کودک برزیلی را نیز پرداخت کرد. مسعود اوزیل متاهل است و در سال 2017 با امینه گولشه ازدواج کرد و 2 دختر دارد. مسعود اوزیل مسلمان است و همیشه قبل از مسابقات خود دعا و قرآن میخواند. مسعود اوزیل، زین الدین زیدان را الگوی خود میداند.

مسعود اوزیل
مسعود اوزیل
اطلاعات شخصی
نام(های): مسعود اوزیل
لقب(ها): آقای پاس گل جهان
تاریخ تولد: 15 اکتبر 1988
محل تولد: شهر گلزن کرشن آلمان
ملیت: آلمان
همسر(ها): امینه گولشه
فرزندان: 2 دختر

شروع فعالیت

مسعود اوزیل در 7 سالگی عضو آکادمی باشگاه وستفالیا 04 شد و در همانجا توانست استعداد خود را نشان دهد. اوزیل تا 16 سالگی در تیم‌های متخلف بازی میکرد. تا اینکه در سن 17 سالگی با قراردادی 3 ساله به تیم فوتبال شالکه 04 رفت و در آنجا توانست بازی‌های درخشانی انجام دهد و پس از دو فصل بازی از این تیم جدا شد.

بازی در وردربرمن

مسعود اوزیل پس از درخشش در تیم شالکه، از این تیم جدا شد و در سال 2008 به تیم فوتبال وردربرمن پیوست و به مدت 2 فصل بازی‌های بسیار خوبی را انجام داد و توانست به تیم ملی فوتبال آلمان دعوت شود. اوزیل در جام جهانی 2010 یکی از بهترین بازیکنان آلمان بود و در پایان توانست به مقام سوم جام جهانی برسد.

بازی در رئال مادرید

اوزیل پس از درخشش در تیم وردربرمن و سپس در جام جهانی 2010، با پیشنهادات زیادی روبرو شد و در نهایت با قراردادی 3 ساله به ارزش 15 میلیون یورو به تیم فوتبال رئال مادرید پیوست و بازی‌های بسیار خوبی انجام داد و یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان رئال مادرید بود. اما در پایان قراردادش از این تیم جدا شد و به دنبال تجربه جدیدی رفت.

بازی در آرسنال

مسعود اوزیل پس از ترک رئال مادرید تیم‌های زیادی را خواهان خود میدید و از بین تمام پیشنهادات خود تصمیم گرفت به تیم فوتبال آرسنال برود و با قراردادی 5 ساله به ارزش 42.5 میلیون یورو به این تیم پیوست و در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳ در مقابل ساندرلند اولین بازی‌اش را برای توپچی‌ها انجام داد و در همان بازی اولین پاس گل خود را به ژیرو داد. مسعود اوزیل در تیم آرسنال درخشش خود را ادامه داد و در فصل 2014-2013 در بین نامزدهای توپ طلا قرار داشت و در تیم منتخب یوفا قرار گرفت. همچنین در سال 2016 با 18 پاس گل، به عنوان بهترین پاسور لیگ برتر انگلیس شناخته شد. اما به دلیل مشکلاتی که با میکل آرتتا سرمربی وقت آرسنال پیدا کرد، در سال 2021 مجبور شد از این تیم جدا شود.

بازی در فنرباغچه

مسعود اوزیل پس از جدایی از تیم آرسنال با تیم فوتبال فنرباغچه به توافق رسید و به لیگ ترکیه رفت. اوزیل همیشه از فنرباغچه به عنوان تیم محبوبش یاد کرده بود و همیشه دوست داشت در این تیم بازی کند و در نهایت در سال 2021 به آرزوی خود رسید و با این تیم قراردادی 4 ساله امضا کرد ولی در فصل دوم خود دچار مشکلاتی شد و پس از 2 فصل بازی در این تیم، تصمیم به جدایی گرفت.

بازی در باشک شهیر

مسعود اوزیل در فصل 2023-2022 به تیم فوتبال باشک شهیر پیوست و در همان سال از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.