درخواست اصلاح

ابراهیم ابراهیمیان

از دانشنامه ویکیدا

ابراهیم ابراهیمیان متولد 1360 در تهران و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی است. وی فعالیت سینمایی خود را از سال 1392 با فیلم «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» آغاز کرد.

ابراهیم ابراهیمیان
ابراهیم ابراهیمیان
اطلاعات شخصی
تاریخ تولد: ۲۷ بهمن ۱۳۶۰
محل تولد: تهران
ملیت: ایرانی
تحصیلات: دانش‌آموخته رشتهٔ کارگردانی
پیشه: کارگردان، نویسنده، تدوین‌گر

ابراهیم ابراهیمیان کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۹۲ در ۳۲ سالگی در فیلم «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدی‌ او مانند فیلم «عادت نمی‌کنیم»، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای ابراهیم ابراهیمیان محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون صابر ابر، نازنین بیاتی، رابعه مدنی و نقی سیف‌جمالی را تجربه کرد. ابراهیم ابراهیمیان در سال ۱۳۹۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم ابراهیم ابراهیمیان در این سال، فعالیت در فیلم «عادت نمی‌کنیم» به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

ابراهیم ابراهیمیان سال ۱۳۹۴ در ۳۴ سالگی فیلم «عادت نمی‌کنیم» را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. از ابراهیم ابراهیمیان نقل قول شده است که برای کارگردانی در فیلم «عادت نمی‌کنیم» و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. ابراهیم ابراهیمیان توانست با فعالیت در فیلم «عادت نمی‌کنیم» تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر محمدرضا فروتن، ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ و هدیه تهرانی توانست سطح کاری او را متحول کند.

ابراهیم ابراهیمیان علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر ابراهیم ابراهیمیان در حرفه‌ی نویسنده، فیلم «عادت نمی‌کنیم» است. مهم‌ترین اثر ابراهیم ابراهیمیان در حرفه‌ی بازیگر، سریال «از کوچه‌های باران» است.