درخواست اصلاح

محسن بنگر

از دانشنامه ویکیدا
محسن بنگر
محسن بنگر
اطلاعات شخصی
نام(های): محسن بنگر
تاریخ تولد: 15 تیر 1358
محل تولد: نوشهر، مازندران
ملیت: ایرانی
تابعیت: ایران
پیشه: فوتبالیست، مربی
همسر(ها): محبوبه وثوق
فرزندان: دریا و دنیز

محسن بنگر بازیکن و مربی فوتبال ایرانی است که در تاریخ ۱۵ تیر ماه سال ۱۳۵۸ در نوشهر مازندران متولد شد.

وی در زمین فوتبال در پست دفاع وسط بازی می‌کند و سابقه بازی در تیم‌های باشگاهی مختلف ایران را دارد. وی همچنین مدتی عضو تیم ملی فوتبال ایران بوده است.

فوتبال باشگاهی

محسن بنگر سابقه بازی در تیم‌های شموشک نوشهر، سپاهان اصفهان، پرسپولیس، تراکتورسازی تبریز، نفت تهران، پارس جنوبی جم و کارون اروند خرمشهر را به عنوان تیم‌های باشگاهی ایران دارد.

شموشک نوشهر

محسن بنگر به مدت سه فصل برای تیم فوتبال شموشک نوشهر بازی کرده‌است.

سپاهان

محسن بنگر در سال 1383 به تیم فولاد مبارکه سپاهان پیوست و در حدود یک دهه در این تیم مشغول به بازی کردن بود. او در این دوران ۲۰۵ بازی در لیگ برتر خلیج فارس با پیراهن تیم سپاهان انجام داد موفق شد تعداد ۱۲ گل برای سپاهان ب هثمر برساند.

او همراه با تیم سپاهان در رقابت‌‌های مختلف ازجمله لیگ قهرمانان آسیا، جام حذفی ایران، جام باشگاه‌های فوتبال جهان و مسابقات داخلی لیگ ایران به میدان رفت.

پرسپولیس

محسن بنگر در فصل ۹۳_۱۳۹۲ با قراردادی دو ساله به عضویت تیم پرسپولیس تهران درآمد و پس از مدتی، قرارداد خود را برای دو سال دیگر با پرسپولیس تا پایان فصل ۲۰۱۶ لیگ برتر فوتبال ایران تمدید کرد. بنگر نخستین گل خود برای پرسپولیس را در لیگ برتر فوتبال ایران و در مسابقه‌ای بین پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز به ثمر رساند. او در زمان عضویت در تیم پرسپولیس، 108 بازی رسمی در لیگ فوتبال ایران معروف به لیگ برتر خلیج فارس برای این تیم انجام داد و 2 گل نیز برا این تیم به ثمر رساند.

تراکتورسازی

محسن بنگر، پس از جدایی از پرسپولیس در سال 1395 به تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز پیوست و قراردادی یک ساله با این باشگاه فوتبال ایرانی امضا کرد.

نفت تهران و پارس جنوبی

بنگر پس از اتمام قرارداد یک ساله‌اش با تیم تراکتور سازی تبریز به تیم نفت تهران پیوست و پس از یک سال بازی در این تیم با اتمام قراردادش به عضویت تیم پارس جنوبی درآمد.

فوتبال ملی

محسن بنگر بارها به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. وی در بیشتر بازی‌هایی که در عضویت تیم ملی فوتبال ایران قرار داشت به عنوان بازیکن ذخیره روی نیمکت نشت و تنها موفق به بازی در 14 بازی ملی شد. بنگر در مسابقات مختلف بین‌المللی ازجمله جام ملت‌‌های آسیا ۲۰۱۱، مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۸ و همراه تیم ملی فوتبال ایران بوده است. و در رقابت‌های فوتبال غرب آسیا سال 2008 موفق به کسب عنوان قهرمانی همراه با تیم ملی ایران شده است.

خداحافظی از فوتبال

محسن بنگر در سال 1399 و زمانی که در عضویت تیم فوتبال کارون اروند قرار داشت، تصمیم به خداحافظی از فوتبال حرفه‌ای گرفت و برای همیشه کفش‌های خود را آویزان کرد.

افتخارات

از جمله افتخارات و عناوین کسب شده توسط محسن بنگر در دوران فوتبال خود می‌تان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران همراه با تیم فوتبال سپاهان در فصل‌های ۱۳۸۹–۱۳۸۸، ۱۳۹۰–۱۳۸۹ ، ۱۳۹۱–۱۳۹۰ .
  2. نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران همراه با تیم فوتبال سپاهان در فصل ۱۳۸۷–۱۳۸۶ .
  3. قهرمان جام حذفی ایران همراه با تیم فوتبال سپاهان اصفهان در سال‌های ۱۳۸۵–۱۳۸۴ ، ۱۳۸۶–۱۳۸۵ .
  4. نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۷ همراه با تیم فوتبال سپاهان اصفهان.
  5. نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران همراه با تیم فوتبال پرسپولیس در سال‌های ۱۳۹۳–۱۳۹۲ ، ۱۳۹۵–۱۳۹۴.
  6. نایب قهرمان جام حذفی فوتبال ایران همراه با تیم فوتبال پرسپولیس در سال ۱۳۹۲–۱۳۹۱ .
  7. قهرمان جام حذفی فوتبال ایران همراه با تیم نفت تهران در فصل ۱۳۹۶–۱۳۹۵.

مربی‌گری

محسن بنگر پس از پایان دوره بازیگری خود در فوتبال، به مربی‌گری روی آورد و برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ کار مربی گری خودش را با تیم پارس جنوبی جم به عنوان دستیار آغاز کرد و در سال بعد به عنوان سرمربی شهرداری تبریز انتخاب شد. بنگر پس از |آن در تیم‌های دیگری مانند امید وحدت خراسان، شهرداری آستارا، نیکا پارس، شهرداری آستارا و... به عنوان مربی فعالیت داشته است.

خانواده

محسن بنگر با محبوبه وثوق ازدواج کرده است که حاصل ازدواج آنها دو دختر به نام دریا و دنیز بنگر است.