درخواست اصلاح

مهرداد میناوند

از دانشنامه ویکیدا

مهرداد میناوند بازیکن سابق فوتبال در تاریخ 9 آذر 1354 در تهران متولد شد. میناوند از کودکی بسیار عاشق فوتبال بود و توانست در سن 20 سالگی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شود و بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که مهرداد میناوند میتواند برای مدت طولانی در تیم ملی بدرخشد. مهرداد میناوند 183 سانتی متر قد داشت و در پست دفاع چپ بازی میکرد.

مهرداد میناوند
مهرداد میناوند
اطلاعات شخصی
نام(های): مهرداد میناوند
تاریخ تولد: 9 آذر 1354
محل تولد: تهران
تاریخ فوت: 8 بهمن 1399
علت مرگ: ویروس کرونا
فرزندان: 1 پسر به نام آریا

شروع فعالیت

مهرداد میناوند فوتبال خود را بصورت جدی از پایه‌های تیم پاس تهران آغاز کرد و در سال 1373 در سن 19 سالگی توانست به تیم بزرگسالان پاس راه پیدا کند. در سال 1374 مهرداد میناوند از تیم پاس جدا شد و به تیم کشاورزی تهران پیوست ولی پس از مدت کوتاهی از این تیم جدا شد و به دنبال تجربه دیگری رفت.

بازی در پرسپولیس

مهرداد میناوند در سال 1374 به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست و توانست با این تیم بازی‌های درخشانی انجام دهد و به مدت 4 فصل در این تیم حضور داشت و در این مدت توانست 13 گل به ثمر برساند. میناوند پس از 4 فصل درخشان با تیم پرسپولیس، تصمیم گرفت بازی خود را خارج از ایران ادامه دهد.

بازی در اشتورم گراتس

مهرداد میناوند در تاریخ 1377 وقتی که 23 ساله بود، با تیم فوتبال اشتورم گراتس اتریش به توافق نهایی دست پیدا کرد و به این تیم پیوست و به مدت 3 فصل برای این تیم بازی کرد و درحالی که باشگاه اشتورم گراتس اتریش مایل به تمدید قرارداد وی بود، تصمیم گرفت از این تیم جدا شود و به تیم دیگری برود.

بازی در شارلوا بلژیک

مهرداد میناوند در سال 1380 به تیم فوتبال شارلوا بلژیک پیوست ولی پس از مدت کوتاهی مصدوم شد و تنها 2 بار برای این تیم بازی کرد و پس از 1 سال از این تیم جدا شد.

بازی در الشباب امارات

مهرداد میناوند در سال 1381 به تیم فوتبال الشباب امارات پیوست تا بتواند دوباره روزهای خوب خود را تکرار کند اما در این تیم هم ناکام ماند و نتوانست عملکرد درخشانی داشته باشد تا اینکه پس از 1 فصل از این تیم جدا شد و به فوتبال ایران بازگشت.

بازگشت به ایران و خداحافظی

مهرداد میناوند در سال 1382 دوباره به تیم فوتبال پرسپولیس بازگشت اما بازهم نتوانست بازی‌های خوب خود را تکرار کند و پس از 1 فصل از این تیم جدا شد و به تیم فوتبال سپاهان پیوست و در آنجا هم ناکامی دیگری را تجربه کرد و پس از 1 فصل از این تیم جدا شد و در نهایت به تیم راه‌آهن پیوست و در نهایت درتاریخ 1384 و در سن 30 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد.

بازی در تیم ملی

مهرداد میناوند از سال ۱۳۷۵ در تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت و تا سال ۱۳۸۲ توانست در ۶۷ بازی ۴ گل نیز بثمر برساند. مهرداد میناوند در دو سری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ در امارات متحده عربی و جام جهانی ۱۹۹۸ در فرانسه، از مهم‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران بود.

ابتلا به کرونا و فوت

مهرداد میناوند از اواخر دی ماه ۱۳۹۹ به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان بستری شد و بر اثر درگیری ۸۰ درصدی ریه‌اش به ویروس کرونا و وضعیت وخیمش، در بخش ICU بیمارستان لاله بستری شد ولی متاسفانه با وجود تلاش‌های بسیار، نتوانست مقاومت کند و روز ۸ بهمن ۱۳۹۹ در ۴۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.