درخواست اصلاح

وحید امیری

از دانشنامه ویکیدا

وحید امیری متولد سیزدهم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ می‌باشد. او یکی از بازیکنان فوتبال ایرانی است. وحید امیری در باشگاه فوتبال پرسپولیس و در لیگ برتر خلیج فارس و همچنین تیم ملی ایران فعالیت دارد.

وحید امیری
وحید امیری
اطلاعات شخصی
نام(های): وحید امیری
تاریخ تولد: سیزدهم فروردین سال ۱۳۶۷
محل تولد: خرم آباد استان لرستان
ملیت: ایرانی
پیشه: فوتبالیست

امیری در اغلب موارد به عنوان وینگل چپ بازی میکند اما او توانایی این را دارد که در پست مهاجم دوم نیز ظاهر گردد و به بازی بپردازد.

زندگی شخصی

وحید امیری در شهر خرم‌آباد از استان لرستان چشم به جهان گشود. وحید امیری توانسته مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به ترتیب در رشته‌های حقوق و مدیریت ورزشی بدست آورد. امیری کمی بعد از فعالیتش در باشگاه پرسپولیس ازدواج نمود.

دوران باشگاهی

وحید امیری فعالیت حرفه‌ای خویش در زمینه فوتبال را از سال ۱۳۸۷ و با کار در باشگاههای داتیس و کوثر لرستان آغاز نمود. امیری سپس به گهر دورود و بعد به مدت دو فصل در نفت مسجد سلیمان فعالیت کرد.

وحید امیری در باشگاههایی از جمله باشگاه فوتبال داتیس، نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس، کوثر لرستان، گهر دورود و همچنین ترابزون اسپور بازی کرده است.

نفت تهران

وحید امیری در سال ۱۳۹۲‌ با نفت تهران قراردادی دو ساله امضا کرد و در آن فعالیت خود را شروع کرد. امیری اولین گل خویش برای نفت را در پانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۹۲ در برابر داماش گیلان زد که سبب تساوی یک بر یک دو تیم گردید. اولین پیروزی آسیایی وحید امیری در فردوین ماه سال ۱۳۹۴ در برابر تیم الشباب عربستان رقم خورد که با نتیجه سه بر صفر به سود تیم نفت با پایان رسید. این تیم در شهریور ماه همان سال با نتیجه دو بر یک در برابر تیم الاهلی شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد، تک گل این بازی را وحید امیری در دقیقه پنجاه زد.

پرسپولیس

وحید امیری پس از پایان قرارداد خود با نفت تهران، قراردادی دو ساله را با باشگاه پرسپولیس در سال ۱۳۹۵ امضا کرد و به این تیم پیوست.

امیری اولین گل خود برای تیم پرسپولیس را در برابر تیم فولاد خوزستان زد که این بازی سرانجام با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. این بازیکن اغلب اوت‌ های نزدیک به دروازه حریف را به شکلی بلند میفرستد و از همین رو موقعیت های خطرناکی بر دروازه تیم مقابل ایجاد مینماید. امیری موافق شد عملکرد مناسبی را در تیم پرسپولیس داشته باشد و از این رو چندین بار توانست در تیم منتخب لیگ برتر فوتبال ایران قرار گیرد.

وحید امیری توانست از طریق تیم پرسپولیس به جمع چهار تیم برتر فوتبال آسیا پیوندد و به قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران و همچنین سوپر جام فوتبال ایران دست یابد. این بازیکن از جمله افرادی است که معافیت پزشکی دارد و همزمان به شکلی حرفه‌ای در زمینه فوتبال فعالیت مینماید.