درخواست اصلاح

کوپرا بورن

از دانشنامه ویکیدا

کوپرا بورن خودرویی از کوپرا است که واحد اسپرت‌سازی شرکت سئات اسپانیایی است. سئات نیز خود زیر مجموعه فولکس واگن المانی است. این خودرو در طراحی ظاهری و داخلی از خودرو برقی فولکس واگن (فولکس واگن ID.3) است الهام گرفته است و تا حدی طراحی این خودرو به خودرو فولکس واگن نزدیک است.

کوپرا بورن
کوپرا بورن
اطلاعات خودرو
شرکت: کوپرا
کشور تولید کننده: اسپانیا
کلاس خودرو: هاچبک
کلاس خودرو: هاچبک
تعداد درب: 5 درب

طراحی ظاهری

کوپرا بورن برای خود جذابیت‌های بصری ویژه‌ای هم دارد. از تغییر فرم ستون C که مانند اسپرت‌های رایج اروپایی است، تا نصب یک کاپوت اسپرت شیب‌دار. حتی محل قرارگیری چراغ‌ها نیز نسبت به محصولات برقی فولکس شیب‌دار در نظر گرفته شده است. تردیدی نیست که به لطف همین جسارت در زوایای تند جلوپنجره و چراغ‌ها، خشونت بورن صدها برابر بیشتر از خانواده ID است. بازی زیبای چراغ‌های مثلثی متصل به هم در انتهای این خودرو و نصب یک دیفیوزر حرفه‌ای، زبان بصری منحصربه‌فرد آن را تکمیل کرده است.

طراحی داخلی

با ورود به کابین کوپرا بورن، طراحی آشنایی با فولکس واگن ID.3 را مشاهده می کنید؛ در عین حال تفاوت هایی کلیدی نیز میان این دو خودرو وجود دارد. هاچبک تمام الکتریکی بورن به یک نمایشگر بزرگتر 12 اینچی در میان داشبورد مجهز شده که این نمایشگر در ID.3 از نوع 10 اینچی بوده است. همچنین صندلی هایی اسپرت تر با پشت سری های یکپارچه درون کابین این خودرو دیده می شود و روی غربیلک فرمان کلیدهای بیشتری برای دسترسی به تنظیمات مختلف طراحی شده است.

مشخصات فنی

کوپرا بورن در نسخه پایه به پیشرانه الکتریکی در محور عقب مجهز است که توان تولید حداکثر قدرت ۱۴۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر را دارد. در این خودرو بسته باتری ۴۵ کیلووات ساعتی را داریم که با هر بار شارژ امکان پیمایش ۳۴۰ کیلومتر مسافت را به راننده می دهد و شتاب گیری صفر تا صد این نسخه در ۸.۹ ثانیه رقم می خورد.