درخواست اصلاح

نیما رئیسی

از دانشنامه ویکیدا
(تغییرمسیر از نیما رییسی)

نیما رئیسی بازیگر، مجری، گوینده، خواننده و صداپیشه مرد ایرانی است که در تاریخ 3 مرداد 1354 در رشت متولد شد. نیما رئیسی در رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد تهران تحصیل کرده است. و از زمان تحصیل خود در دانشگاه در تهران زندگی می‌کند.

نیما رییسی
نیما رئیسی
اطلاعات شخصی
نام(های): نیما رئیسی
تاریخ تولد: 3 مرداد 1354
محل تولد: رشت
ملیت: ایرانی
تابعیت: ایران
محل زندگی: تهران
تحصیلات: کارشناسی روانشناسی
پیشه: بازیگر صداپپیشه گوینده خواننده مجری
همسر(ها): -
فرزندان: ندارد

نیما رئیسی پس از ورود به دانشگاه، شرکت در کلاس‌های آزاد بازیگری دانشکده هنرهای زیبا را نیز آغاز کرد و از سال 1374 وارد حرفه بازیگری شد.

نیما رئیسی پس از آن توسط برخی از دوستانش به رادیو دعوت شد و فعالیت خود در عرصه گویندگی و صداپیشگی را نیز آغاز کرد. از شاخص‌ترین برنامه‌های او در رادیو می‌توان به اجرای برنامه پارازیت در رادیو جوان اشاره کرد.

نیما رئیسی همچنین در دوبله آثار متعددی حضور داشته که از این جمله می‌توان به صداپیشگی شخصیت سید در پویانمایی عصر یخبندان و شخصیت شرک در پویانمایی شرک اشاره کرد.

نیما رئیسی پس از بازخوانی چند ترانه قدیمی در جریان بازیگری‌اش در تئاتر به خوانندگی نیز علاقمند شد. اما تا کنون هیچ ترانه‌ای را به صورت مستقل تولید نکرده و همه آثار او، بازخوانی ترانه‌های قدیمی و خاطره‌اگیز هستند. او در سال 1397 برای اولین بار این ترانه‌ها را در قالب یک کنسرت اجرا کرد.

نیما رئیسی علاوه بر بازیگری، خوانندگی و صداپیشگی، به تدریس فن بیان، گویندگی و تربیت صدا و... مشغول است.

آثار نیما رئیسی

نیما رئیسی به عنوان بازیگر

نیما رئیسی به عنوان گوینده و صداپیشه